O Mně

Certifikáty

Masážím se věnuji od roku 2013. Prošel jsem již mnoha kurzy a získali tak potřebné certifikáty. V masážích a alternativních technikách podporující zdraví a působící blahodárně na celý organismus se snažím neustále zdokonalovat.

Příjemné prostředí

V nové provozovně, v teple, při svitu svíček a relaxační hudbě se budete cítit skvěle… Majitelé automobilů ocení parkovaní přímo před domem. K masážím používáme kvalitní bio masážní oleje značek Saloos a Pure Fiji.

Můj příběh

Ke svým klientům se vždy snažím přistupovat celostně a kombinuji masážní metody tak, abych dosáhl co nejlepších výsledků. Díky pestrému výběru masáží určitě najdeme tu nejlepší masáž právě pro Vás. :).

Přátelé, mnozí z Vás se mně často ptají, proč jsem si zvolil jako název právě Arnika – svět masáží?

Při volbě názvu hrála symbolika nemalou roli. V první řadě jsem chtěl použít název nějaké léčivé rostliny. Nejen jako spojení s matkou přírodou a dary, které nám poskytuje, ale i pro její léčivé a uzdravující účinky. Je mnoho bylinek na bolavé svalstvo – kostival, kaštan, jalovec, tymián, máta, borovice, konopí, heřmánek. V hledání mi padla do oka právě Arnika

Arnika neboli Prha horská je velice vzácná bylinka. Jak už její druhový název napovídá, roste především v horách. Patří mezi nejúčinnější léčivé byliny vůbec.

Arnika je z čeledi složnokvětých, jinak řečeno je příbuznou staré známé sedmikrásky. Několik členů této čeledi se užívá v homeopatii a v bylinářství: Callendula (Měsíček), Chamomilla (Heřmánek), Echinacea (Třapatovka), Millefolium (Řebříček), Solidago (Zlatobýl) a Taraxacum (Pampeliška).

Arnika je užívána už po staletí na zhmožděniny a výrony. Celé generace horských vůdců ve Švýcarsku žvýkaly lístky Arniky jako prevenci proti únavě při horských výstupech. Další názvy jako „bylina na pády“, „bylina na úrazy“ dokládají její dávno známé účinky při úrazech. Květy se používají na obklady při zhmoždění a výronech. Jasně žluté květy zářící ve slunečním světle mohou připomínat žhnoucí vlčí oči. Jiný lidový název – Leopardí kletba – odkazuje na její divokou krásu, eleganci a nezávislého ducha. Kořen rostliny obsahuje esenciální oleje, které mají silné protizánětlivé účinky.

  • Uvolňuje krevní sraženiny.
  • Pomáhá s léčením pohmožděnin, podlitin, naraženin.
  • Tlumí bolesti svalů.
  • Působí na prokrvení věnčitých cév.
  • Pomáhá při revmatických chorobách.
  • Ulevuje při kloubních potížích.
  • Pomáhá při degeneraci srdečního svalu, při arterioskleróze, a chudokrevnosti.
  • Uvolňuje žaludeční křeče.
  • Má dezinfekční účinky.

Tolik k účinkům Arniky.  Protože její květ je jako sluníčko, nejen barvou, ale i tvarem, byla moje volba jasná. Každý z nás miluje sluníčko, jeho teplo a světlo. Proto mi bude potěšením a radostí, předat Vám po návštěvě Arniky, trochu sluníčka nejen do zregenerovaných svalů, Vašich tváři pomocí úsměvu, ale i do Vašich srdcí.

V další řadě svět masáží – jelikož neposkytuji jen jeden druh masáží, ale víc druhů masáží z celého světa. Nejčastěji však používám kombinaci různých druhů masáží, abych dosáhl nejlepšího účinku pro potřeby klienta a pro řešení jeho aktuálního zdravotního stavu.  Proto je to takový můj – malý svět. A je mým velkým přáním, ať se v Arnika – svět masáží, cítíte dobře, s radostí a s láskou.