Kineziotaping


Svalové techniky. V závislosti na stavu svalu aplikujeme příslušnou svalovou techniku jejímž cílem bude normalizovat stav svalu a obnovovat funkční stav krajiny. Podpoříme tím regenerační procesy ve svalu, zabráníme zhoršení přetíženého svalu. Podpoříme prokrvení, výživu a lymfatický a imunitní systém. Uvolňujeme blokády akupunkturních bodů a spoušťových bodů.

Ligamentózní šlachová nebo vazivová korekční technika.Je to technika na stabilizaci jednotlivých vazů a optimalizace jejich napětí. Tím se podílí na lepší ochraně a funkci kloubů a přechodových částí páteře.

Fasciální korekční technika. Tato technika normalizuje napětí ve fascii, podpoří její funkci a skluznost. Zlepšuje její vnitřní geometrickou strukturu s příznivým dopadem na okolní tkáně.

Lymfatická korekce. Lymfatická technika podpoří funkci lymfatického systému, podílí se na snížení a odstranění otoků a prodlužuje účinek lymfatických masážích. Podporuje hojení. Pomáhá při akutních stavech zvýšením průtoku lymfy. Odvádí toxiny z povrchových tkání.

Technika mechanické korekce. Odlehčením a korekcí zlepšujeme funkci svalů, kloubů po úraze nebo při sportovním výkonu. Například při tenisu se tejpováním ramenního kloubu dosahuje nebývalé funkčnosti, pohyblivosti a odstranění akutních i chronických bolestí.

Funkční korekce. Aktivací příslušných tkáních zlepšujeme postavení a funkci svalů a kloubů tím i postavení těla. Napomáháme u stavů funkčních, po parézách a mozkových příhodách.

Korekce jizev. Tejpováním okrajů nebo místa, jizvy uvolňujeme a navracíme elasticitu tkáním tím jak jizvám přirostlé k podkoží, tak jizvám keloidnímJednoduchá aplikace, rychlost a okamžitá účinnost Vám dá do rukou nepostradatelný prostředek ke zlepšení a zdokonalení účinnosti všech terapií.