Reflexní terapie Zlín

Reflexní terapie

Reflexní terapie na rozdíl od akupunktury umožňuje diagnostiku. Body využívané reflexními terapeuty jsou větší a je možné je stlačovat prsty. Mačkáním plošky oslabeného orgánu lze podporovat léčbu orgánu denně. U akupunktury jste vždy odkázáni na odborníka. Akupunkturní body jsou totiž velmi malé a k jejich ovlivnění je zapotřebí akupunkturních jehel.

Reflexologie je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány i části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle. V dnešní době se již využívá nejen masáže reflexních plošek nohou, ale i rukou zad, šíje atd. Ve skutečnosti kůže, která je největším orgánem lidského těla, zabezpečuje komunikaci mezi vnitřním a vnějším světem. Komunikace prostřednictvím kůže (reflexních plošek) je skutečně reflexní, protože reflexní ploška okamžitě reaguje na dysfunkci orgánu nebo části těla svou zvýšenou citlivostí (například bolestí při zmáčknutí). Podobně i opačně, když zmizí dysfunkce z orgánu, ztratí se i bolest z příslušné reflexní plošky. Tato masáž působí na organismus komplexně. Její použití je jak diagnostické, tak i léčebné.

Když cítíme, že je reflexní bod bolestivý, ztuhlý či zatvrdlý je v tomto místě zablokovaný tok energie k danému orgánu. Tento energetický blok může časem způsobit nemoc, bolest nebo nerovnováhu v příslušném orgánu nebo části těla.
Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě. Nejlepší reflexní terapie je bosá chůze venku :). Kromě preventivní funkce pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Reflexní LYMFODRENÁŽ – lymfatická masáž
Je reflexní masáž chodidel a nártů, přes které se masíruj veškeré lymfatické uzliny a dráhy. Přes tyto body se masíruje celé tělo a lymfa v něm je kompletně vyčištěna.
Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se rovněž obranyschopnost organismu. Lymfatické cesty se zaplaví zplodinami metabolismu a toxických látek, což se projevuje nejčastěji celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou a otoky.
Reflexní lymfatická masáž stimuluje zprůchodnění lymfatických cest, urychluje vyloučení toxických látek z těla, zlepšuje celkovou regeneraci organismu, hojivé procesy a podporuje hormonální sféru. Její účinky jsou rychlejší a větší než samotná klasická lymfatická masáž jen určité části těla.